Bierzcie i czytajcie wszyscy

Pewnie już zauważyliście, że w sekcji „prozak” pojawiły się pełne wersje dwóch powieści – Winniczka i uzurpatorów i Czarnego piasku. Skierowany do młodszych czytelników Winniczek ukazał się przed kilku laty jako książka. Było to możliwe dzięki wspólnym staraniom Klubu Fantastyki Druga Era i moim. Ponieważ w amoku debiutu nie zadbałam o to, żeby się postarać o numer ISBN i dopisać sobie do działalności gospodarczej publikację książek, nie mogłam jej sprzedawać w księgarniach – zresztą nawet gdybym miała działalność i ISBN, niewiele by to dało, bo hurtownie nie zwykły brać książek od kogoś, kto jako wydawca jest nikim. W związku z tym większość egzemplarzy powędrowała do bibliotek oraz krewnych i znajomych królika.

Czarny piasek na odmianę skierowany jest do czytelników doroślejszych i to pomimo tego, że sporą część bohaterów stanowią dzieci. Okazało się to sporą wadą przy szukaniu wydawcy, ponieważ potencjalni zainteresowani nie bardzo wiedzieli, jak zaszufladkować powieść. Po sygnałach od kilku z nich, że książka sprawia wrażenie skierowanej do młodzieży, a to nie ich target, wprowadziłam pewne zmiany, które – jak mi się zdaje dziś – częściowo wyszły jej na dobre, a częściowo na złe. Na dobre o tyle, że dały książce nieco więcej drapieżności i pogłębiły psychikę bohaterów, a w szczególności jednego z nich. Na złe zaś o tyle, że z niektórymi fragmentami ja sama czuję się niekomfortowo, jakby ta wcześniejsza, przygładzona wersja bardziej odpowiadała mojej naturze.

Tak czy owak zmiany na niewiele się zdały, jeśli chodzi o znalezienie wydawcy – jedyna konkretna propozycja, jaką otrzymałam, dotyczyła publikacji ebooka. Zastanawiałam się nad nią, bo książka byłaby przynajmniej widoczna w księgarniach internetowych. Nie łudzę się jednak, że oznaczałoby to wielką sprzedaż. Byłabym po prostu jedną z licznych autorek ebooków, o których pies z kulawą nogą nie słyszał. Ostatecznie postanowiłam udostępnić obie książki na swoim blogu. Obecnie możecie je ściągać w wersji pdf, a Czarny piasek także w wersji mobi. Spróbuję wkrótce wyprodukować jakąś okładkę, by móc zareklamować książkę w zaprzyjaźnionych serwisach literackich.

Winniczek
Czarny piasek pdf
Czarny piasek mobi
Po wejściu w link z plikiem mobi należy kliknąć w „plik” i wybrać „pobierz”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s