prozak

Nie wiem, kto pierwszy posądził mnie o talent literacki. Pewnie mój tata. To posądzenie w późniejszym czasie powtarzało się parokrotnie i stało się moim przekleństwem, ale i źródłem pewnych radości. Ponieważ od dziecka lubiłam tworzyć różne historyjki i rymowanki, a później, pod koniec podstawówki, zaczęłam przelewać na papier swoje egzystencjalne żale w formie czegoś zbliżonego do wierszy, jeszcze później zaś w formie czegoś zbliżonego do prozy, niewykluczone, że pisałabym i tak. Niestety, owo notoryczne posądzanie o talent poskutkowało w późniejszych latach uczuciem pewnej presji, a może tylko sprawiło, że właśnie poprzez pisanie starałam się udowodnić swoją wartość, co w innym wypadku czyniłabym w inny sposób (i równie nieskutecznie). Jak by się potoczyły losy mojego pisania bez tej presji, nie wiem – być może w ogóle przestałabym pisać po wejściu w dorosłość, a może przeciwnie – pisałabym lepiej. Ostatecznie jednak jest, jak jest, czyli czasem zdarza mi się napisać coś niezłego, by po chwili osunąć się w banał. Olgą Tokarczuk ani Jackiem Dukajem raczej nie zostanę. Od paru lat zresztą moja grafomania przeżywa okres remisji, acz pewnie w końcu powróci, bestia.

Na podstronach niniejszego działu zamieszczam parę swoich utworów – dłuższych i krótszych. Te dłuższe to przeznaczony dla młodszych czytelników Winniczek i uzurpatorzy oraz przeznaczony dla starszych Czarny piasek. Zdecydowałam się udostępnić je w całości. Winniczek posiada wersję książkową, niedostępną w księgarniach. Dzięki staraniom Klubu Fantastyki Druga Era i moim kilka lat temu ukazało się niskonakładowe wydanie, z którego do wzięcia pozostaje około 30 egzemplarzy. Jeśli ktoś polubi wersję elektroniczną i zechce mieć książkę, niech da znać.

Czarny piasek, dla którego niniejsze wydanie jest premierowe, posiada jedynie wersję elektroniczną.  Ponieważ nie wszystkim odpowiada format pdf, przygotowałam także ebook w formatach mobi i epub.

Oprócz tego umieszczam w tym dziale kilka opowiadań, z których większość była już publikowana (m.in. w „Nowej Fantastyce”).

absolut
sakrament
skarb
Czarny piasek – całość
czarny piasek – fragment I
czarny piasek – fragment II
Winniczek i uzurpatorzy – całość
link do recenzji książki Winniczek i uzurpatorzy
szorty

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s