Zbiór pretensjonalnych opowiadań

Zbiór pretensjonalnych opowiadań.pdf

Zbiór pretensjonalnych opowiadań.mobi

Powyższe linki wiodą do zbioru obejmującego 17 krótszych i dłuższych opowiadań mojego autorstwa. Najstarsze powstało w roku 1991, najnowsze – w lutym 2013. Zbiór składałam sama, co widać. Mam nadzieję, że choć jest niedoskonały wizualnie i literacko, obcowanie z nim nie będzie dla Was traumatycznym przeżyciem.

Spośród zamieszczonych tekstów dziesięć było już publikowanych w oficjalnych czasopismach i jednej antologii (jakkolwiek niektóre zostały nieco zmienione na potrzeby niniejszego zbioru), dwa w fanzinie „Inne Planety”, a pozostałe są premierowe.

A oto, co niewidzialna ręka napisała na okładce:

Iwona Michałowska – być może jedyna w Polsce pisarka nosząca kapelusz tyłem do przodu. Miłośniczka zespołów Rush i Mnożnik Akcelerator. Urodziła się i możliwe, że kiedyś umrze, choć niechętnie. Na szczęście nawet internet nie wie, kiedy to nastąpi.

Zbiór pretensjonalnych opowiadań to unikatowa kolekcja wybitnych w swym eklektyzmie tekstów literackich dokumentujących emocjonalne i mentalne doświadczenie jednostki prześlizgującej się niczym anonimowe ziarnko piasku przez szyjkę klepsydry wyznaczającej przełom tysiącleci. Znajdziemy tu historie ważkie, sięgające najgłębszych zakamarków duszy i wydobywające na światło dnia egzystencjalną agonię, jak i opowiastki lżejszego kalibru, z trudno uchwytnym morałem, mogące uchodzić za błahe, lecz w rzeczywistości pełniące jakże istotną rolę kotwicy ratującej autorkę przed bezpowrotnym wylotem nad poziomy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s