Rozwiązania architektoniczne

Brno, widok zaokienny

Jednej nocy miałam trzy albo cztery różne sny, ale dwa były szczególnie zajmujące, więc je przytoczę.

W pierwszym byłam na podyplomówce, która dotyczyła pewnego skrawka ziemi, osiedla z przyległościami. Z tego to skrawka należało napisać pracę dyplomową. Najpierw chciałam pisać o jakiejś roślince, która wszędzie tam rosła, ale stwierdziłam, że wówczas musiałabym zmienić promotora, bo mój był humanistą, więc zamiast tego wymyśliłam sobie temat: „Wpływ rozwiązań architektonicznych na stosunki społeczne”. Najnowsza część osiedla składała się bowiem z bloków oryginalnych, z wieloma nietypowymi połączeniami, np. na wysokości któregoś tam piętra można było przejść z jednego bloku do drugiego. Z moich obserwacji wynikało, że ma to bardzo duży wpływ na stosunki międzyludzkie – ludzie się lepiej znają i tak dalej. Miałam chodzić po ludziach i robić z nimi wywiady. Problem stanowiły dwa stare bloki stojące obok tych nowych – zupełnie typowe, a jednak z jakichś powodów mieszkańcy nowych bloków uważali jeden z nich za „swój”.

W drugim śnie znany trener z ekstraklasy próbował porwać pociąg i wyjechać nim z jakąś kobietą. Pociąg bardzo szybko zatrzymano. Wówczas trener wyciągnął jakąś długą broń palną i grożąc nią, zmuszał ludzi, żeby się kładli na ziemi, układał ich w stosiki i mówił, że zabiera ich do Warszawy, bo ma tam dla nich pracę.

Oba te sny przyśniły mi się w Brnie w nocy z 3 na 4 lipca 2013. Zdjęcie rozpoczynające niniejszy wpis przedstawia widok z kuchni naszego pensjonatu 😉

Reklamy

2 responses to “Rozwiązania architektoniczne

  1. Uwielbiam te Twoje sny, zawsze leżę na ziemi ze śmiechu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s