Winona

Sen. Najpierw byłam w jakimś domu, który chyba był domem moich rodziców, aczkolwiek był całkiem inny, i tam w takim czarno-białym śnieżącym telewizorze leciały skoki narciarskie i okazało się, że ja też mam skakać, a mgła taka, że zero widoczności. Więc jadę (coś w rodzaju kinecta, bo jednocześnie byłam w pokoju) i odbijam się w miejscu, w którym uznaję to za rozsądne, by nie spaść z progu, którego nie widać. Po paru sekundach słyszę, jak komentator mówi „Oj, fatalny skok” i zaczynam przeklinać, że kurde, kto puszcza skoczków, jak nie widać progu.

Potem stoję z grupą osób na przystanku, zastanawiając się nad wyborem wydarzenia kulturalnego. Niektóre osoby namawiają na koncert jazzowy, a ja stwierdzam, że wprawdzie z jazzowych muzyków tego akurat toleruję, lecz nie do tego stopnia, by iść na koncert. Zamiast tego idę w jakieś miejsce, które chyba jest biblioteką British Council albo siedzibą jakiegoś wydawnictwa, ale są tam siedzenia jak w starym autobusie typu ogórek, wygodnie obite, i na tych siedzeniach sobie dyskutujemy. Przypomina mi się film z Winoną Ryder, który chciałam zobaczyć, i nagle fru, znowu jestem w kinekcie i oglądam ten film jakby od środka, a on okazuje się dziwny, taki trochę niby pornograficzny, ale niesmaczny i w ogóle niemiły dla oka i dla ducha. Wychodzę z tego kinecta i znów jestem w bibliotece. Nie mogę sobie przypomnieć tytułu filmu. W końcu przypominam sobie oryginalny, ale polskiego za cholerę. Pytam więc ludzi, czy pamiętają polski tytuł filmu Girl, Interrupted. Na to na ekranie ściennym z tyłu sali wyświetla się tytuł, a ja mówię, że owszem, polski tytuł chyba istotnie miał coś wspólnego z tytułem piosenki The Cure, ale raczej nie było to Krycha nigdy nie płacze.

Tja, nie musicie mi mówić, o czym jest Girl, Interrupted i jaki ma polski tytuł, bo właśnie wczoraj sobie czytałam o tym filmie w Wiki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s