Czarny piasek – fragmenty recenzji

Za zgodą autorów przedstawiam krótkie fragmenty recenzji Czarnego piasku. Są to recenzje wewnętrzne, pisane dla wydawnictw, którym proponowałam książkę, zanim zdecydowałam się na opublikowanie jej w internecie. Zastanawiałam się nad wyborem, który by zachęcał do przeczytania, a jednocześnie nie był stertą jakichś niewiarygodnych poprzez swoje nagromadzenie pochwał. I wybrałam to:

To dobra powieść science fiction (…) Jest w niej wszystko: miłość, tajemnica, pościg, zaskakujące zwroty akcji, a przede wszystkim próba zagospodarowania wielkiego potencjału, jaki kryje w sobie mit gnostycki. Problem w tym, że autorkę stać na więcej. Pisze ostrożnie, zbyt ostrożnie, jakby bała się powiedzieć za dużo. 

Łukasz Orbitowski

Pokłady autorskiej odwagi i sposób zawiązania intrygi z całą pewnością zasługują na uwagę.  

Nie jest to ani  „bajka dla dzieci”, ani powieść dla dorosłych; ani nie fantastyka (w rozumieniu literatury konwencji), ani nie realistyczna powieść współczesna. (…) Predrag opuszczony przez ojca, jego wściekło-smutna matka, ciotka Albina, sam Albin nawet – to są portrety jak najbardziej ciekawe. A jednocześnie sposób ich podania jest  „bajkowy”, wynikający z innych tradycji niż proza stricte realistyczna. 

Michał Cetnarowski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s